Depilacja laserowa stała się popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Choć może to być inwestycja zarówno czasowa, jak i finansowa, istnieje wiele zalet tej procedury, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji. W niniejszym artykule omówimy pięć kluczowych zalet depilacji laserowej, które warto znać.

1. Trwałość efektów

Jedną z największych zalet depilacji laserowej jest jej trwałość. W przeciwieństwie do wielu innych metod usuwania owłosienia, takich jak golenie maszynką czy depilacja woskiem, depilacja laserowa oferuje długotrwałe rezultaty. Laserowe zniszczenie mieszków włosowych powoduje, że owłosienie staje się coraz rzadsze i słabsze w miarę kolejnych sesji.

Po zakończeniu pełnej serii zabiegowej Pacjent doświadcza zmniejszenia ilości owłosienia, co ostatecznie prowadzi do permanentnego efektu redukcji włosów.

2. Skuteczność, spokój i pewność siebie

Depilacja laserowa jest skuteczna na różnych typach skóry i kolorach włosów. W przeciwieństwie do innych metod, które mogą być ograniczone przez kolor lub grubość włosów, laserowe usuwanie owłosienia może być stosowane praktycznie u wszystkich Pacjentów.

Eliminacja zbędnego stresu związanego w widocznym owłosieniem (lub krótkimi, odrastającymi włoskami), który może towarzyszyć np. podczas wypoczynku na plaży, może pozytywnie wpływać na samopoczucie osób, dla których ten aspekt jest problematyczny.

Depilacja laserowa może także poprawić samoocenę tych, którzy doświadczają hirsutyzmu, objawiającego się nadmiernym  owłosieniem pleców, klatki piersiowej czy twarzy u kobiet. 

3. Bezbolesność

Depilacja laserowa może powodować dyskomfort, jednak laser Lumenis którym wykonujemy depilację laserową w Wadowicach, Tomicach oraz Zatorze wyposażony jest w  systemy chłodzące, które zmniejszają negatywne doznania. Krótki czas procedury jest także istotnym czynnikiem, wpływającym na jego komfort. Tymczasem przypadkowe zacięcia jednorazową maszynką, oprócz bólu, mogą powodować także zakażenia i nieestetyczne blizny.

Depilacja woskiem, depilatorem lub pastą, np. cukrową, wyrywa włoski wraz z cebulkami, co wiąże się z dość dużym bólem. Choć usuwanie owłosienia dedykowanymi kremami nie jest bolesne samo w sobie, skóra po zabiegu często bywa podrażniona, zaczerwieniona i tkliwa.

Wyrywanie włosków pęsetą, szczególnie z twarzy, także nie należy do komfortowych. Depilacja laserowa pozwala więc na osiągnięcie pożądanego efektu w warunkach, które nie narażają Pacjenta na duży dyskomfort czy ból.

4. Oszczędność czasu i pieniędzy

Choć ta zaleta depilacji laserowej może wydawać się niezbyt przekonująca… Jednak gdy zastanowimy się nad nią chwilę, okazuje się, że zabieg pozwala na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy. Choć zazwyczaj należy wykonać od 6 do 8 powtórzeń w odstępach od 6 do 8 tygodni, a raz w roku warto udać się na zabiegi przypominające, gdy porównamy to z codziennym samodzielnym goleniem lub koniecznością regularnego usuwania owłosienia samodzielnie, depilacja laserowa wychodzi na prowadzenie.

Po zakończeniu serii zabiegów laserowych, na 12 miesięcy możemy właściwie zapomnieć o konieczności rezerwowania dodatkowego czasu na pośpieszne golenie. Aby podtrzymać efekt, należy po tym czasie wykonać zabieg przypominający.

A co z oszczędnością pieniędzy? Porównując kwoty, które przeznaczamy na akcesoria i kosmetyki do depilacji, leczenie lub niwelowanie niedoskonałości będących konsekwencją tradycyjnych metod usuwania owłosienia, może okazać się, że depilacja laserowa w dłuższej perspektywie to również oszczędność pieniędzy.

5. Redukcja wrastających włosków

Wrastające włoski mogą być uciążliwym problemem dla wielu osób korzystających z tradycyjnych metod depilacji. Jedną z zalet depilacji laserowej jest jej zdolność do redukowania wrastających włosków. Poprzez usunięcie mieszków włosowych za pomocą energii laserowej, zabieg ten zmniejsza ryzyko wrastania włosków oraz związane z nimi problemy skórne, takie jak podrażnienie czy infekcje.

Podsumowując, depilacja laserowa oferuje szereg zalet, które sprawiają, że jest atrakcyjną opcją dla osób poszukujących trwałego i skutecznego sposobu usuwania owłosienia. Dzięki trwałym efektom, skuteczności na różnych typach skóry i włosów, minimalnemu dyskomfortowi podczas zabiegu, szybkości oraz zdolności do redukcji wrastających włosków, depilacja laserowa stanowi godną uwagi alternatywę dla tradycyjnych metod depilacji. 

Po podjęciu decyzji o depilacji laserowej należy pamiętać o kilku ważnych zasadach i sumiennie się do nich stosować. Specjalista przeprowadzający depilację laserową poinformuje Cię, jakich substancji unikać przed i po zabiegu, jak przygotować się do procedury oraz w jaki sposób dbać o skórę pomiędzy zabiegami, a także po ich zakończeniu. 

Zarezerwuj zabieg online