Radiofrekwencja mikroigłowa – korzyści dla Ciebie

Radiofrekwencja mikroigłowa zamiennie określana jest jako niechirurgiczny lifting. Jeżeli szukasz sposobu na młodszy wygląd i lepsze samopoczucie to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca bo mamy na to sposób!

Przez kilka lat testowaliśmy różne urządzenia do radiofrekwesji mikroigłowej, które z nazwy brzmią tak samo jednak ich efekty pozabiegowe niektórych nie spełniały naszych oczekiwań, ale na dzień dzisiejszy MAMY TO! Naszą perełkę – radiofrekwencję mikroigłową elissys plus.

Przeprowadzenie tego zabiegu zgodnie z przyjętymi standardami umożliwia oddziaływanie bezpośrednie na naskórek jak i również na głębokich warstwach skóry. W rezultacie zachodzi poprawa kolorytu skóry i ujędrnienie skóry na danym obszarze. Radiofrekwencja mikroigłowa WADOWICE to zabieg, który sprawia, że zmarszczki zostają wygładzone, dochodzi do poprawy owalu twarzy.

Jednocześnie można także skorygować powierzchnię skóry. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest polecany w szczególności jako leczenie blizn potrądzikowych, metoda redukowania widoczności rozstępów. Na tle innych poznanych metod wyróżnia się bardzo dużą skutecznością i bardzo krótkim okresem rekonwalescencyjnym.

Technologia radiofrekwencji mikroigłowej zaliczana jest do najbardziej innowacyjnych zabiegów medycyny estetycznej, umożliwiająca lifting skóry. Cała skuteczność zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej opiera się na umiejętnym wykorzystaniu fal radiowych i zastosowaniu mikroigieł, które pobudzają naturalny proces odnowy skóry właściwej

Umów się na konsultacje Wadowice, Tomice, Zator

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Przy zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystywane są wymienne, jednorazowe kartridże posiadające pozłacane igły. Długość igieł jest regulowana w zakresie od 0,5 mm do 3,0 mm. Głowica dobierana jest pod kątem powierzchni zabiegowej. Obszar zabiegowy może wynosić raptem 1 cm2. Jednocześnie możliwe jest dostosowywanie parametrów do indywidualnych potrzeb pacjenta, począwszy od bardzo delikatnych aż po bardzo intensywne.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej znakomicie prezentuje możliwości wynikające z pozyskania różnych rodzajów terapii w trakcie jednego zabiegu. W ten sposób można uzyskać o wiele lepsze efekty niż przy przeprowadzeniu osobnych zabiegów.

W tym wypadku rekomendujemy bezpośrednio po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej – egzosomy, które niezwykle skutecznie działają na odmłodzenie i redukcję oznak starzenia.
Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Zazwyczaj ogranicza się to wyłącznie do warstwy naskórka. Wizualny, bezpośredni rezultat jest bardzo zbliżony do skutków działania lasera frakcyjnego. Jednak w przeciwieństwie do lasera frakcyjnego, bardzo rzadko występują skutki uboczne. Wynika to z umiejętnego rozprowadzenia energii w skórze właściwej, co umożliwia pobudzenie włókien kolagenowych.

Zaczerwienienie po zabiegu najczęściej znika już po jednej godzinie lub utrzymuje się do końca dnia. Zdarza się również przy skórach bardzo wrażliwych, że po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej występuje także obrzęk skóry twarzy, jednak ustępuje już następnego dnia.

Jak wygląda przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej potrzebna jest specjalna głowica wyposażona w mikroigły, która posiada zdolność do emitowania promieniowania elektromagnetycznego na różnych głębokościach skóry. Może być to nawet 3,5 mm, choć parametry zabiegowe muszą być dobierane indywidualnie. Radiofrekwencja mikroigłowa opiera się na wprowadzeniu igieł na określoną głębokość skóry, a następnie wyzwoleniu promieniowania elektromagnetycznego z tej głowicy.

Energia pochodząca z promieniowania przenika w głąb skóry, przy równoległym nagrzewaniu tkanek. W rzeczywistości następuje częściowe uszkodzenie struktury skóry, co ma pozwolić na regenerację i wytworzenie młodej i zdrowej tkanki posiadającej prawidłową budowę.

Przed zabiegiem radiofrekwencji mikroigłowej na skórę nanoszony jest krem znieczulający. Z kolei po zakończeniu zabiegu stosowane jest serum rewitalizujące, które wzmacnia działanie procesów regeneracji.

Już po pierwszym zabiegu zabiegu dostrzegalne są znaczące rezultaty. Włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, co nie tylko stymuluje produkcję kolagenu, ale także dostrzegalna jest widoczna poprawa elastyczności i jędrności skóry. Optymalnego efektu należy oczekiwać po upływie kilku tygodni, ponieważ wytwarzanie nowych włókien kolagenowych jest rozciągnięte w czasie.

RF mikroigłowa Tomice,  jest drogą pozwalającą na uzyskanie pożądanego napięcia i jędrności skóry. Przede wszystkim drobne zmarszczki zostają wygładzone. Radiofrekwencja mikroigłowa polecana jest dla osób posiadających blizny potrądzikowe, ponieważ dzięki zabiegowi są mniej widoczne. Możliwe jest usuwanie blizn także innego pochodzenia. Jednocześnie radiofrekwencja mikroigłowa polecana jest także w przypadku rozstępów, ponieważ przyspiesza usuwanie rozstępów.

Zabieg RF mikroigłowej na twarz

Radiofrekwencja mikroigłowa na twarzy dedykowana jest w szczególności dla cery dojrzałej. Pozwala na usunięcie efektów upływającego czasu bez jakiejkolwiek ingerencji skalpela. Rezultaty są bardzo szybko dostrzegalne. Radiofrekwencję mikroigłową powinny rozważyć osoby zmagające się z:

 • opadającymi policzkami,
 • utratą jędrności skóry,
 • obwisłą skóry twarzy szyi i dekoltu,
 • zmarszczkami mimicznymi,
 • cieniami pod oczami,
 • rozszerzonymi porami
 • opadająca powieką.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na blizny

Dzięki radiofrekwencji mikroigłowej możliwe jest przywrócenie skórze zdrowego wyglądu i naturalnej gładkości. Spektakularne efekty dostrzegalne są po wykonaniu całej serii zabiegów, które działają regeneracyjnie i powodują proces odnowy skóry właściwej. RF mikroigłowa może być stosowana zarówno na blizny po urazach mechanicznych jak i także w przypadku blizn potrądzikowych.

Radiofrekwencja mikroigłowa efekty

Radiofrekwencja mikroigłowa przynosi efekty, które są dostrzegalne od razu jak i te, które uaktywniają się wraz z upływem czasu. W pierwszej kolejności dochodzi do obkurczania włókien kolagenowych, co przyczynia się do większego napięcia skóry. Te procesy naprawcze rozciągnięte są w czasie. Procesy naprawcze trwają nawet przez kilka tygodni. Do najczęściej wymienianych efektów należy zaliczyć:

 • poprawę jędrności skóry,
 • wygładzenie struktury skóry poprzez niwelowanie zmarszczek,
 • przyrost ilości kolagenu,
 • wizualne odmłodzenie,
 • poprawa kolorytu skóry,
 • zmniejszenie widoczności porów,
 • wyrównanie atrofii i usuwanie blizn (także blizn potrądzikowych),
 • redukcja rozstępów,
 • leczenie doskwierającej nadpotliwości.

Zalecenia po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej kluczowe jest przestrzeganie zaleceń. W pierwszej kolejności należy zabezpieczać skórę za pomocą kremu ochronnego. Może wystąpić rumień, który będzie się utrzymywał do następnego dnia po zabiegu. Ten rumień można skutecznie zamaskować za pomocą kosmetyków. Przed wyjściem z domu należy stosować kremy z filtrem, najlepiej UV 50.

Na uzyskiwane rezultaty bardzo duży wpływ posiada częstotliwość wykonywania zabiegów. Ilość zabiegów jest zależna od wieku i kondycji skóry, a także rodzaju posiadanych problemów. Najczęściej wystarczające są 3  zabiegi, aby proces regeneracji był zgodny z oczekiwaniami. Zabieg RF mikroigłowa powinien być wykonywany co 6 tyg. Po zakończeniu serii warto zdecydować się na zabieg przypominający, który pozwoli odświeżyć uzyskiwane efekty lub na dalszą terapię w celu uzupełniającym np. stymulatory tkankowe