-
WSKAZANIA
- wrastające paznokcie
- specyficzne kształty paznokci (paznokcie zagięte i rurkowate)
- zaburzenia wzrostu paznokcia, a także nieprawidłowy tor wzrostu paznokcia u cukrzyków
- grzybica paznokcia i stany zapalne łożyska paznokcia lub wału paznokciowego, a także uciski w obrębie naskórkowym
Klamra na wrastający paznokieć – co to?
Na liście nowoczesnych sposobów na wrastające paznokcie, klamra zajmuje wysoką pozycję. We wczesnym etapie rozwoju schorzenia do korekty wrastającego paznokcia można zastosować założenie tzw. klamr. Działają one poprzez spłaszczenie płytki paznokcia albo zmianę kierunku wzrostu paznokcia.
Klamry mogą być stosowane w przypadku silnego wrastania paznokci i w stanach jego nawrotu oraz jeśli chirurgiczna korekta polegająca na wycięciu części paznokcia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a odrastający paznokieć zaczyna znów wrastać.
Klamra na wrastający paznokieć – dla kogo?
Problem wrastania paznokcia w skórę palca najczęściej dotyczy tzw. dużego palucha u stóp. Profilaktyka oraz właściwa pielęgnacja stóp może w dużej mierze pomóc w bez inwazyjnym zapobieganiu wrastaniu płytki paznokcia w skórę. Jeśli problem wrastania paznokcia dopiero zaczyna się tzn. dana osoba odczuwa lekki ból i widzi małe wybrzuszenie na skórze łączącej się z bokiem paznokcia, to jest to czas, w którym powinna skorzystać z zabiegu.
Jak wygląda zabieg ?
Podczas nakładania klamry na Twoje stopy nie poczujesz żadnego bólu, czy przykrego dyskomfortu. W przeciwieństwie do zabiegu operacyjnego, który nie tylko jest bolesny, ale też wyklucza Cię towarzysko na kilka dni. Jest nieinwazyjną metodą. Zabieg nie boli, trwa dość krótko (30-60 minut) Zwykle stosujemy klamry drutowe. Nakleja się je na zewnętrzną warstwę paznokcia lub mocuje haczykiem.
Podolog dopasowuje klamrę do potrzeb konkretnej osoby, dobierając odpowiedni rodzaj sił fizycznych, które będą działały na paznokieć. Klamra przynosi natychmiastową ulgę, koryguje kierunek, w którym rośnie paznokieć i sprawia, że przestaje wrzynać się w skórę.