Obalamy popularne mity o cellulicie.

Cellulit. Włos jeży się na głowie na sam dźwięk tego słowa, prawda? Cellulit to problem z którym szacuje się, że zmaga się aż 85% kobiet po 25 roku życia. Dlaczego statystyki te obejmują tylko kobiety? Czy mężczyźni zmagają się z tym problemem? Jakie są przyczyny, jak sobie radzić? W dzisiejszym wpisie obalimy wiele mitów, które krążą na temat cellulitu. Gotowe? Zapraszamy!

Czym w ogóle jest cellulit? Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Cellulit to nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w ciele. Schorzenie to zwane jest lipodystrofią. Objawia się nieestetycznym nadmiarem skóry i nieładnymi zgrubieniami, przeważnie w okolicach ud, łydek i pupy, aczkolwiek może również się pojawić na przedramionach czy nawet piersiach. Nadmiar ten zwany jest też „pieszczotliwie” skórką pomarańczową. 

Do głównych przyczyn powstawania cellulitu naukowcy zaliczają wadliwe działanie układu limfatycznego oraz zaburzenia hormonalne. I to właśnie dlatego schorzenie to dotyka w tak głównej mierze właśnie kobiety. Kobiety bowiem, mają dużo bardziej skomplikowany układ hormonalny, niż mężczyźni. Głównej nierównowagi upatruje się względem estrogenu (gdy jest go za dużo) oraz progesteronu (gdy jest go za mało).  

Ponadto do innych powodów występowania cellulitu zalicza się również wrodzone predyspozycje genetyczne, brak aktywności fizycznej, nałogi jak palenie papierosów czy picie alkoholu, częste wahania wagi, a także problemy z układem krążenia. Noszenie zbyt obcisłych ubrań również może dolać oliwy do ognia. Jeżeli chorujemy na cukrzycę bądź przewlekłą niewydolność żylną zwiększamy tym samym ryzyko pojawienia się cellulitu w przyszłości.

Poznałyście już czym jest cellulit i jakie są jego przyczyny. Przejdźmy zatem do obalania mitów na jego temat.

MIT 1.

Cellulit to Cellulitis. 

Otóż zdecydowanie nie! Te terminy używane są czasami zamiennie, ale niestety błędnie. Pomiędzy cellulitem, a cellulitisem nigdy nie powinien stać znak równości. Tak jak wyjaśniłyśmy wcześniej: cellulit to tzw. skórka pomarańczowa, czyli nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. 

Cellulitis to natomiast jednostka chorobowa, która objawia się zaczerwienieniem, bólem a nawet uczuciem pieczenia. Choroba ta jest wynikiem infekcji bakteryjnej, która doprowadziła do przewlekłego stanu zapalnego podskórnej tkanki łącznej. 

MIT 2.

Istnieje tylko i wyłącznie cellulit tłuszczowy.

Mit! Obok cellulitu tłuszczowego, możemy wymienić cellulit wodny i cyrkulacyjny. Cellulit wodny jest zdecydowanie łatwiejszy do ujarzmienia, gdyż przeważnie wystarczy zwiększyć aktywność fizyczną. Objawia się on głównie u kobiet szczupłych i wygląda trochę inaczej niż cellulit tłuszczowy. Przypomina bardziej rozstępy. Nie tworzą się aż tak nieestetyczne pofałdowania.

Cellulit cyrkulacyjny powstaje jako wynik zesztywnienia włókien kolagenowych. Tych, które otaczają tkankę tłuszczową. Konsekwencją jest uniemożliwienie prawidłowego krążenia, a także odpowiedniego dotlenienia komórek.

MIT 3.

Płynnie przechodzimy do obalenia trzeciego mitu, o tym że cellulit dotyka jedynie pulchne kobiety. Szczupłe Panie również borykają się z tym problemem, choć w rzeczywistości może on być dużo mniej widoczny niż w przypadku osób z nadwagą. Najczęściej uwidacznia się po naciśnięciu skóry.  Nie zmienia to jednak faktu, że cellulit pojawia się również u szczupłych kobiet.

MIT 4.

Dieta i wysiłek fizyczny pozostają bez wpływu na cellulit. 

Otóż nie! To bardzo popularny i niebezpieczny mit, ponieważ dieta i ruch mają ogromny wpływ na to czy skórka pomarańczowa się pojawi czy nie. Dzieje się tak z prostego powodu: zdrowa, zbilansowana, zrównoważona dieta pomaga w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej! A ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu wpływa na obieg limfy oraz krwi w naszym organizmie, co przekłada się wprost na rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w naszym ciele. 

Jeżeli więc zmagasz się z tym problemem ogranicz spożycie tłuszczów trans, cukrów i pustych kalorii na rzecz wysokowartościowego pożywienia. Zwiększ również ilość przyjmowanych płynów oraz aktywność fizyczną. Wpłynie to wprost na widoczność cellulitu, dlatego że organizm pozbawiony toksyn oraz pozostałości produktów przemiany materii, dużo łatwiej radzi sobie na polu walki z cellulitem. 

MIT 5.

Antykoncepcja nie wpływa na nasilenie cellulitu.

Niestety kolejny mit do obalenia. Antykoncepcja istotnie ingeruje w układ hormonalny kobiety. Może to zdecydowanie nasilić cellulit dlatego, że dochodzi do zaburzenia równowagi pomiędzy poszczególnymi hormonami.

MIT 6.

To tylko problem osób w podeszłym wieku.

Cellulit może pojawić się również u osób w młodym wieku. Owszem ryzyko zwiększa się w okresie menopauzy, jednak w wyniku nierównowagi w układzie hormonalnym problem może dotknąć również dziewczyn w okresie dojrzewania. 

Jak zwalczyć cellulit?

Obaliłyśmy już główne mity, które krążą na temat cellulitu. Teraz zdradzimy Wam nasz sekret, jak sobie z nim poradzić!

ZABIEG STORZ, INNOWACJA W WALCE Z CELLULITEM!

W naszych salonach „Dotyk Piękna” oferujemy niezwykle skuteczne narzędzie w ujarzmieniu cellulitu. Zabieg ten opiera się na falach akustycznych, które wspierają naturalne procesy zachodzące w organizmie. Procesy, które mają na celu pozbyć się nierówności w rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. 

Zabieg STORZ to gwarancja:

– zredukowania cellulitu, nawet w zaawansowanym stadium,

– wymodelowania sylwetki,

– zredukowania tkanki tłuszczowej,

– stymulacji mięśni,

– ujędrnienia skóry,

– wyszczuplenia, poprzez zmniejszenie obwodu ciała. 

Gwarancja ta poparta jest opatentowaną specjalną głowicą urządzenia, które wykorzystuje technologię fali akustycznej. Siła tych fal pobudza mechanicznie tkanki, co prowadzi do zwiększenia metabolizmu komórkowego. Oznacza to powstawanie nowych naczyń krwionośnych i wydalenie zbędnych produktów przemiany materii. 

Nie zwlekaj z zapisaniem się na zabieg, tym bardziej że można go wykonać również latem! Skontaktuj się z naszymi specjalistkami, jak Ci wygodnie – mailowo, telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy albo Messengera. Pamiętaj też o tym, że możesz skorzystać z naszych darmowych konsultacji kosmetologicznych z wybranego przez Ciebie zakresu!